Blog SEO - marketing, IT, pozycjonowanie

RankerX – recenzja, opinie

RankerX to jeden z najpopularniejszych software to link buildingu, czyli automatycznego tworzenia linków pod potrzeby SEO i content marketingu. Czy warto zdecydować się na jego zakup lub subskrypcję?

Komu się przyda RankerX?

RankerX to program prosty w obsłudze i myślę, że zarówno początkujący SEOwiec jak i doświadczony wyga sobie poradzi z jego działaniem. Program działa na Windowsie, Macu i Linuxie, więc można go testowo zainstalować na własnym komputerze lub w chmurze, odpalić i w ciągu 5 minut może już tworzyć linki.

Tak wygląda zrzut ekranu z tworzenia nowej kampanii. Nazywamy ją, wybieramy diagram linkowania (jest ich kilkanaście, możemy tworzyć też własne), następnie wpisujemy linki do Tier 1, Tier 2, Tier 3, słowa kluczowe, dostarczamy (najlepiej zespinowany, np. w ChatGPT, Synoglocie lub przez wbudowane angielskie spinnery w RankerX) content, wybieramy czy chcemy tworzyć nowe konta na forach, stronach etc, czy korzystać z istniejących (z poprzednich kampanii w programie), ustalamy emaile, indekser, planowanie kampanii i zatwierdzamy.

Wcześniej warto jednak zgłępić się w opcje, gdzie ustalimy np. korzystanie z proxy, captchy (2captcha, anticaptcha, deathbycaptcha, imagetypers, remoteocr), jak rozwiązywać google captchę, wybierzemy spinnery (wbudowanych jest blisko 10, m.in. wordai czy thebestspinner), content (treść może być też dostarczana z automatu, przez article forge, article builder, kontent machine czy ultra spinnable article) czy indeksery (znowu dostępnych wiele zewnętrznych opcji).

RankerX to dobra alternatywa dla xrummera czy zennoposter, RankerX tworzy linki na wielu silnikach for (phpBB, SMF, punBB i kilkanaście innych), na Web 2.0, WordPress, BuddyPress, Pligg, URL Shoternerach i dziesiątkach innych stron na niestandardowych skryptach. Na start dostępna jest baza, ale można dodawać custom sites czyli swoje strony, które RankerX sprawdzi i spróbuje się zarejestrować i dodawać linki.

Cena RankerX

RankerX to taka dość średnia półka cenowa jeśli chodzi o software do tworzenia linków na abonament, trochę drożej wychodzi wersja lifetime, ale to zależy jak długo będziemy używać tej aplikacji. Dostępne są dwie opcje:

  • RankerX Premium za $49.99 miesięcznie, plus 7 dni testu za darmo
  • RankerX Lifetime, czyli dożytownia wersja programu za jednorazowe $999

Obie wersje niczym się między sobą nie różnią, osobiście zawsze używałem wersji abonamentowej.

Moja opinia o RankerX

Używałem RankerX’a przez łącznie 10 miesięcy od 2019 do 2021 roku, znam też na wylot programy takie jak xRummer, zennoposter czy xneolinks i myślę, że RankerX to świetna alternatywa dla tych programów. Nie stworzysz przez niego swojej listy – do tego polecam ScrapeBoxa, ale do tworzenia linków w dużych ilościach, razem z gotowymi diagramami, łatwością ustawienia proxy, captchy, contentu nadaje się bardzo dobrze. Jest szybki i często aktualizowany. Zdecydowanie warto spróbować 7 dni darmowego triala.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *