Blog SEO - marketing, IT, pozycjonowanie

Sprzedaż linków – zarabianie na stronie internetowej

Sprzedaż linków to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania na stronie internetowej. Można to robić na różne sposoby. Możemy sprzedawać linki bardziej pod SEO (pozycjonowanie), w artykułach sponsorowanych, reklamowe, w bannerach i wiele innych.

Gdzie sprzedawać linki?

W Polsce sprzedawać linki można w kilku serwisach, między innymi na:

Do Seopilota możemy dodać własną stronę internetową i sprzedawać linki na giełdzie. Podstrony naszej strony zostaną ocenione według algorytmu, ale możemy lekko modyfikować ich ceny. Wygodny system.

Na Allegro musimy wykazać się inicjatywą i kreatywnością, żeby stworzyć aukcję lub aukcje, które zauważą inni Internauci i będą zainteresowani kupnem linków na naszych stronach.

Magenet to zagraniczny serwis, do którego dodajemy stronę, a następnie – podobnie jak w przypadku Seopilota – algorytm ocenia podstrony i nadaje im konkretne ceny w dolarach. Linki możemy wstawiać za pomocą skryptu PHP, wtyczki WordPress lub ręcznie po otrzymaniu zamówienia na wstawienie linka.

Whitepress to serwis pośredniczący w kupnie i sprzedaży artykułów sponsorowanych. Dodajemy stronę, która powinna mieć przynajmniej 3000 unikalnych odwiedzin miesięcznie, a następnie zostaje ona ręcznie oceniona przez moderatorów. Następnie dodajemy ofertę artykułu sponsorowanego, ustalamy ceny i czekamy na chętnych klientów. Seopilot również posiada taką funkcję.

Linkhouse działa bardzo podobnie do platformy Whitepress – sprzedajemy tam artykuły sponsorowane. Dodatkowo możemy sprzedawać linki w już istniejących artykułach.

SeedingUp to zagraniczna platforma podobna do Whitepress, ale również ze sprzedażą samych linków. Możemy ustalać czy sprzedajemy linki z atrybutem rel=nofollow czy dofollow, a serwis akceptuje strony internetowe w różnych językach – angielskim, polskim, niemiecki, francuskim i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *