Blog SEO - marketing, IT, pozycjonowanie

Czy w Polsce mamy mocne SEO?

W ostatnim czasie, a dokładniej 4 stycznia bieżącego roku wystartował konkurs pozycjonowania stron, mający na celu wyłonienie jednego z najlepszych pozycjonerów w Polsce. Cele konkursu jest doprowadzenie nowo utworzonej strony do pierwszego miejsca w wyszukiwarce Google na frazę „wpolscemamymocneseo” do 4 kwietnia 2011 roku. Fraza jest dość dyskusyjna, przede wszystkim wątpliwości budzi jej treść czy przekaz. Czy oby na pewno w Polsce mamy mocne SEO?
Osobiście twierdzę, że tak, choć trudno stwierdzić to jednoznacznie. W Polsce mamy zwolenników bardzo różnorodnych technik pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych – od tych white, aż po black hat SEO. Mamy również wielu spamerów, którzy w głównej mierze opierają się na śmieciowych stronach i SWLach. Jakkolwiek sądzę, że skoro każda z tych stron potrafi sobie poradzić i zarobić na chleb 🙂 to nie ma żadnego problemu.
Myślę, że ta różnorodność także świadczy w pewnym sensie o sile polskiego SEO, które z pewnością nie jest najlepsze na świecie, jednak w szerokiej czołówce się znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *