Blog SEO - marketing, IT, pozycjonowanie

Masowe sprawdzanie wskaźnika PageRank

Myślę, że treść tegoż wpisu przyda się osobom sprawdzającym czy to wysokość PageRank’u swoich stron, czy też tym, którzy przeszukują listy starych wygasłych domen również z jakąś wartością PR. Przedstawię tutaj trzy sposoby na to.

SeoQuake

¦wietny kombajn SEO do FireFox’a, niedługo ma wyjść także pod Google Chrome. Jest to toolbar oferujący sprawdzanie wartości PR, IP w Google, Yahoo! i Bingu, backlinków, alexa rank, webarchive age, adres IP serwera, na któym znajduje się podpięta pod stronę domena, a także szybkie linki do whois, Ľródła strony, obecności pliku robots.txt czy sitemapy. Za jego pomocą można również dość sprawnie sprawdzić masowo PageRank wielu domen przy użyciu opcji „Check/Compare URLs and domains”. Prawym przyciskiem myszy klikamy na ikonkę SeoQuake, wybieramy tę opcję i wklejamy czy wpisujemy wybrane domeny do sprawdzenia. Tutaj ograniczeniem może być jednak ilość zapytań do Google z naszego komputera, także milionów domen nie bardzo da się sprawdzić

CheckBulkPageRank.com

Narzędzie via www, po prostu wklejamy listę domen i czekamy na sprawdzenie ich PageRank’u. Sposób chyba najprostszy.

Mass PageRank Checker

Link: http://alexpolski.com/2008/05/06/mass-pagerank-checker-updated/

Bardzo przyjemny skrypt do instalacji na własnym serwerze czy hostingu współdzielonym. Oczywiście mogą wystąpić problemy przy większych liczbach odpytań, ale w końcu można zainstalować skrypt na innym serwerze. A potem znowu na innym. ; )

5 komentarzy

  1. Niezłe propozycje, chociaż nie wiem dlaczego nie pojawił się wśród nich eXdomain. Przecież tu mamy mało że bardzo proste i szybkie narzędzie, to jeszcze sprawdza nie tylko PR a wszystkie istotne wskaźniki (nie ma sensu wymieniać, wszyscy wiedzą). Ja sprawdzam tym narzędziem SETKI TYSIĘCY domen 🙂 Wiem, że jest b. wielu użytkowników tej aplikacji, którym ani trochę nie zależy by dzielić się jej zaletami, ja jednak uważam że skoro tworzymy mimo wszystko pewien rodzaj społeczności to warto od czasu do czasu wspomnieć o skutecznych narzędziach. Nie mówię, że od razu, ale po jakimś czasie wykorzystywania można ;)))

  2. @Purlple, fatalny ten marketing szeptany!!
    komentarze na blogach w postach gdzie pada słowo PR od razu już jest komentarz zachwalający exDomains.

    Przystopujcie z tym nieudolnym marketingiem szemranym!

  3. Do masowego sprawdzania page rank używam CheckBulkPageRank, jednak bardziej przydatny jest seoquake pod FF 🙂 Ma wiele ciekawych funkcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *