Blog SEO - marketing, IT, pozycjonowanie

Do jakich katalogów warto dodać stronę?

Wybór katalogów, do których dodamy swoją stronę internetową z pewnością nie jest zbyt łatwy. Samo w sobie zgłaszanie witryn do katalogów jest zajęciem nieco żmudnym i szybko się odechciewa robić to w kółko. W takiej sytuacji warto wyselekcjonować sobie zbiór czy listę katalogów, do których dodamy swój serwis www i będziemy mieć pewność, że to był słuszny wybór.

Początkowo polecam przejrzenie kilku pierwszych stron w Google na frazy typu „katalog”, „katalog stron”, „darmowy katalog stron”, „web katalog” i tym podobne. Zawierają one sporą ilość stosunkowo wartościowych katalogów, sama ich pozycja w największej wyszukiwarce na świecie na takie frazy o tym świadczy. Osobiście zalecam zgłaszać swoje strony do katalogów zadbanych, które istnieją spory czas w Internecie, są dobrze zaindeksowane w Google i przede wszystkim są porządne podlinkowane. Nie warto zbytnio zwracać uwagę na wskaźnik PageRank, gdyż ma on marginalny wpływ na wartość katalogu.

Katalogi, jakie osobiście mogę polecić to m.in. Darmowy katalog, internetowy katalog, gwiazdor czy linksor.com

Niektóre z nich są oczywiście płatne, jednakże zdecydowanie warto wydać te kilka groszy, by uzyskać wartościowy wpis w renomowanym katalogu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *